Dekoraator-stilist loob väikesi ja suuri maailmu vaateaknale, teatrilavale, näitusesaali, laadaplatsile, klubiruumi, kohvikusse. Pealtnäha tühiseimgi ese on dekoraator-stilisti silmis molekul uue maailma loomiseks: penoplastitükist võib saada hiigel-kärbseseen, papitükkidest loss, õhupallidest mere-eluka hõljuv kleit. Dekoraator-stilist mõtleb läbi iga pisiasja ja aspekti – materjali, konstruktsiooni, vormi, värvi, valguse – ning on võimeline kujundama ruumi ja kostüümid muinasjutuõhtule, punkpeole või maasikamoosikonkursile. Ta arvutab ja katsetab 9 korda, et olla kindel, et papiloss ei lagune ega õhupallid lõhke keset etendust. Dekoraator-stilisti meel on vapper ja keha vastupidav: ta haarab kätte naelad ja haamri ning ronib julgelt redeli viimasele pulgale, et seenekübarale täpid või papilossile kuldsed tornid külge lüüa. Kui sina oled üks neist, kes näeb tänaval kassi asemel õhus tamiili otsas rippuvat irvet, siis loe edasi »

Kuressaare ametikoolis arendad sa oma joonistamis- ja maalimisoskust, värvi- ja kompositsioonitaju, et luua esteetilisi ja stilistiliselt terviklikke kujunduslahendusi. Sa õpid leidma lähteülesande eesmärke täitvaid ideid, kavandama, ehitama makette ning kujundama ruume kõikvõimalike materjalide ja vahenditega. Sa õpid oma ideid arvutis visualiseerima nii 2- kui 3Ds. Oma tööde jäädvustamiseks ja esitlemiseks õpid sa fotografeerimist, fototöötlust ja reklaamikunsti. Sa saad selgeks moe- ja stiiliajaloo ning oskad oma tööst rääkida inglise või saksa keeles.

Sinu õppetöö toimub mõnusa atmosfääriga valgusküllastes joonistamisklassides ning ametikooli 2012. aastal valminud õppehoones nimega Disainimajakas, kus on iMacide, fotostuudio, plotteri ja kuumpressiga varustatud meedia- ja kujundusklassid.

Praktikale ja tööle saad sa minna teatritesse, kujundusbüroodesse, kaubanduskeskustesse või töötada vabakutselisena näiteks filminduses. Kooli lõpetades on sul saadud hea põhi, et edasi õppida Viljandi Kultuuriakadeemias, Tartu Kõrgemas Kunstikoolis või Eesti Kunstiakadeemias.

Loe dekoraator-stilisti õppekava siit ja võta julgesti ühendust juhtõpetaja Maila Juns-Veldrega, kui sul on veel küsimusi.