2015. aastal vastuvõttu ei toimu!

Keraamika on ainus eriala, kus on lubatud 1 kord mõõta ja 9 korda lõigata. Veel enam: mida rohkem saviga mängida ja katsetada, seda huvitavam võib tulla lõpptulemus. Keraamik saab savist luua kõikvõimalikke disaintooteid, skulptuure, graafikat, maale, ehteid, animatsioone. Keraamiku elu keerleb ümber õhkava ahju. Ahjus muutub mänguline ja lustakas savi staatiliseks ja kindlaks, kivikujuks, olles valmis aastatuhandete pärast arheoloogide mängumaal taas elustuma. Savi põletusprotsess on täis üllatusi. Ahi on justkui jõuluvana kingikott: sa tead täpselt, mida soovid, ja ootad põnevusega kättesaamishetke. Saadav võib olla täpselt see, pisut teine, või hoopiski midagi kolmandat. Mäng ei katke ka siis, kui valminud ese ei õnnestunud: alati jääb võimalus alustada savikillumängu, teha mosaiik purustatud töödest. Keraamika on eriala, kus on ruumi juhuse sekkumiseks ja aega üllatustega kohtumiseks. Kui tunned, et sinu käed juba sügelevad savi järele, siis loe edasi »

Keraamika erialal õpid sa muidugimõista kõike vajalikku, et saada suurepäraseks savimänguriks: õõnesvormi valmistamist, käsi- ja šabloontreimist, vormiõpetust, keraamika ajalugu, keraamikaahju pakkimist ja esemete põletamist. Sa arendad oma joonistamisoskust, kompositsioonitaju, õpid valdama arvutigraafikat ja tegema oma tootele reklaami. Käe saad valgeks, õigemini korralikult saviseks, ettevõtetes praktikal olles. Kogu sinu õppetöö toimub hästi varustatud õppeklassides. Muide, keraamikaklassil on parim asukoht, sest asub õppesuuna kõige mõnusama teejoomis- ja istumiskoha - dekoori - vahetus läheduses.

Pärast kooli lõpetamist saad sa tööle asuda keraamikatooteid valmistavates ettevõtetes ja keraamikakodades. Võid töötada iseseisva keraamikuna, rajades oma töökoja.

Loe keraamika õppekava siit ja võta julgesti ühendust juhtõpetaja Maila Juns-Veldrega, kui sul on veel küsimusi.

keraamika-2-01keraamika-2-02keraamika-2-03keraamika-2-04keraamika-2-05keraamika-2-06keraamika-2-07keraamika-2-08keraamika-2-09keraamika-2-10keraamika-2-11keraamika-2-12keraamika-2-13keraamika-2-14