Nahk on materjalide maailma aristokraat: ehe koopiate kõrval, elegantne epaka kõrval, kannatlik ja vastupidav üürikese ja laguneva kõrval. Seetõttu ootab nahk vastavat kohtlemist: iga millimeetri hindamist ja peent käsitsi tööd. Nahatöö tegija teab, et headuse proov on ajaproov, et ehtne nahk vastab usaldusele usaldusega: ta kohandub oma kandjaga pehmelt ja delikaatselt, kaitstes ja hoides teda truult pikki aastaid. Pealegi ei lõhna ükski teine materjal nii hästi nagu ehtne nahk. Nahatöö tegija amet on naha kandmisest veel etem seetõttu, et nahatöös võib sõna otseses mõttes sea-, kitse- ja lambanahka vedada ja oma aega heas mõttes nahka panna, kuni tulemuseks on soojad kindad, kaunis kott või hoopis vanaema nahkmantlist tehtud korsett. Kui sul on selle jutu lugemisest juba kananahk ihul, siis loe edasi »

Tea, et Kuressaare Ametikool on ainus kutseõppeasutus Eestis, kus sa saad õppida nahatööd. Sinu kasutada on moodne, kaasaegse sisustusega õppeklass, mis asub meie 2012. aastal valminud õppehoones nimega Disainimajakas.

Nahatöö erilalal saad sa teadmised ja oskused, kuidas nahkese disainida ja valmistada, kuidas seda pildistada ja reklaamida. Sa oskad luua uusi nahktooteid ja taaskasutada vanu, tunned muistseid ja tänapäevaseid töövõtteid, oskad oma tööst kõnelda inglise või saksa keeles. Õpitud oskusi harjutad sa nahatööga tegelevas ettevõttes või ateljees praktikal olles, kuhu on võimalus ka hiljem tööle asuda.

Lõputööna disainid sa oma nahktoote ja valmistad selle unikaaleksemplarina. Kooli lõpetamisel võid sa soovi korral sooritada käsitöömeistri kutseeksami. Kui soovid edasi õppida, on selleks võimalus Eesti Kunstiakadeemias, Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja Viljandi Kultuuriakadeemias (rahvusliku suunaga nahatöö).

Loe nahatöö õppekava siit ja võta julgesti ühendust juhtõpetaja Maila Juns-Veldrega, kui sul on veel küsimusi.