2015. aastal vastuvõttu ei toimu!

Elas kord üks keiser, kes armastas üle kõige uusi rõivaid ning ta kulutas neile kogu oma raha. Keisrite aeg on ammu möödas, kuid tänapäeva rõivaõmbleja tööl on Hans Christian Anderseni muinasjutuga ikka veel palju ühist. Mis teistele nähtamatu, torkab rõivaõmblejale kohe silma: hargnev õmblus, kõver teping, pisike korts. Kuni teised imetlevad kanga värvi ja mustrit, jõuab rõivaõmbleja hinnata selle läbipaistvust, pehmust, kalkust, kortsuvust, langevust, hargnevust ja rebenevust. Tema terav silm teeb eksimatult vahet siidil ja satiinil, ristik- ja ristpistel. Rõivaõmbleja mitte ainult ei mõõda 9 korda ja 1 kord lõika, ta kordab neid tegevusi kiirelt, kannatlikult ja täpselt sadu kordi päevas. Kui sina jaoks on muinasjutu õnnelik lõpp see, et rõivaõmbleja kätetöö istub kui valatult Presidendi vastuvõtul tänapäeva "keisrite" seljas, siis loe edasi»

Kuressaare ametikooli rõivaõmblemise eriala sobib sulle, kui sind huvitavad õmblemine, mood ja kvaliteetsed rõivad. Siin õpid sa tundma õmblusseadmeid ja –materjale ning õmbled valmis seeliku, püksid, pluusi, piduliku kleidi ja soojendusvoodriga jope. Sa õpid ka moeajalugu, moejooniste valmistamist, tekstiilide taaskasutust, rõivaste konstrueerimist ning juurdelõikamist. Iseseisvalt töötamise jaoks on sul kasulik tunda tööseadusandlust ja majanduse aluseid. Sinu kasutada on kaasaegse varustusega õppeklassid.

Õppeaja lõpuks on sul olemas rõivaõmbleja kutsele vastavad teadmised ja oskused ning soovi korral võid sooritada õmbleja II taseme kutseeksami.
Kuressaare ametikoolist saad sa hea praktilise aluspõhja samas valdkonnas edasi õppimiseks kas Tartu Kõrgemas Kunstikoolis või Eesti Kunstiakadeemias. Kas õmbled rõivaid endale või teistele, iseseisvalt või ettevõttes – tegevusvõimalusi on sel erialal palju ning heal õmblejal jätkub tööd alati.

Loe rõivaõmblemise õppekava siit ja võta julgesti ühendust juhtõpetaja Maila Juns-Veldrega, kui sul on veel küsimusi.

roivaomblemine-03roivaomblemine-02roivaomblemine-02roivaomblemine-03roivaomblemine-04roivaomblemine-01roivaomblemine-05