Kui mõni inimene tajub suurt hulka informatsiooni igava numbrijada või hunniku seosetute sõnadena, siis teabegraafik näeb siin võimalust anda neile tähendus ja vorm – panna informatsioon elama. Tema teab, et hästi visualiseeritud informatsioon võib avada uksi uutesse maailmadesse, näha seoseid, millest meil muidu aimugi ei oleks. Lisaks märkab ta ka seda, et ajalehes on font muutunud või trükireklaamis kirja venitatud. Tema päev on korda läinud siis, kui ta on kuiva mustvalge sõna- ja numbrijada elavaks infograafikaks, popiks piktogrammiseeriaks või löövaks reklaamiks kujundanud. Teabegraafiku õnn on ilus ja selge informatsioon. Kuressaare ametikooli uues õppehoones on teabegraafiku käsutuses tasemel tarkvaraga täidetud iMacid, võimekas plotter ning suur ja avar kujundusklass. Kui sina oled üks neist, kelle jaoks mõiste šerif pole ainult USA politseiülem vaid ka midagi muud, siis loe edasi »

Teabegraafiku erialal arendad sa oma joonistamis- ja maalimisoskust, värvi- ja kompositsioonitaju, arvutigraafika valdamist ja tüpograafia tundmist, et kujundada kauneimaid plakateid, silte, kaarte, graafikuid, T-särke jpm. Sa õpid piktograafiat, et osata edastada sõnumeid rahvusvahelistes keskkondades lihtsustatud piltide kujul. Sa õpid infograafikat, et kujutada igavaid numbreid kõnekate diagrammide, skeemide ja graafikutena. Sa hakkad valdama fotograafiat ja fototöötlust Kuressaare ametikooli uusimas, 2012. aastal valminud õppehoones nimega Disainimajakas, kus on 16 iMaciga meediaklass ning moodne fotostuudio.
Oma oskusi harjutad ning kogemusi saad sa praktikal olles kujundusbüroodes, ajalehtede ja ajakirjade toimetustes, trükiettevõtetes. Pärast kooli lõpetamist on sul võimalik minna tööle samadesse ettevõtetesse. Kui soovid edasi õppida, oled saanud hea aluse, et jätkata õpinguid Eesti Kunstiakadeemias või Tartu Kõrgemas Kunstikoolis.

Loe teabegraafika õppekava siit ja võta julgesti ühendust juhtõpetaja Maila Juns-Veldrega, kui sul on veel küsimusi.

My family's migrationstg-06tg-11tg-01tg-05tg-10tg-07tg-03tg-08tg-04tg-12