Kindlasti tead muinasjuttu kulla­ketrajatest, kes ööd-päevad ketrasid ning kuld­lõngade näol lõpuks suure varanduse said. Kudumid ja kangad on inimesele alati tähendanud enamat kui ainult keha- või ruumikatet. Omakootud käpik on armsam, ise­tikitud lill ilusam ja taas­kasutatud materjalidest müts lahedam kui massiline poe­toodang. Kes oskab kududa, heegeldada, tikkida, vanu tekstiile taas­kasutada ja uusi lahendusi leida, on täna­päeva kulla­ketraja. Tema loodud varanduseks on ilu, ainulaadsus, omapära ja loodus­sõbralikkus. Kuid erinevalt muinasjutu kulla­ketrajast, kes tegi oma tööd kurja nõia käsul, paneb tekstiili­töö tegija näpud liikuma armastus villa ja sitsi, triipude ja ruutude, soonikute ja palmikute vastu. Ta mõtleb mustrites ning kirjutab kassikäpa-, liblika- ja õuna­kirju. Ta märkab enda ümber lamba­pruuni ja poti­sinist, kase­lehe­kollast ja madara­punast. Kui sõnade heegel­hark, kanna­kiil ja põrsa­kiri peale löövad sinu silmad särama, siis loe edasi…

Kuressaare ameti­koolis õpid sa kompositsiooni ja värvus­õpetust, et oma käsitöö­esemed kaunilt ja terviklikult kujundada. Sa õpid tundma rahvusliku tekstiili­töö aja­lugu, kust saad inspiratsiooni vanade mustrite ja võtete kasutamiseks uute toodete arendamisel. Sa õpid tundma eri materjale ning saad selgeks kanga- ja silmus­kudumise, masin­kudumise, tikkimise ja heegeldamise. Sa oskad kujundada ja valmistada kaas­aegseid käsitöö­esemeid, arendada uusi tekstiili­tooteid. Oma tööde jäädvustamiseks ja esitlemiseks õpid sa foto­grafeerimist, foto­töötlust ja reklaami­õpetust. Sa õpid inglise või saksa keelt, et oma töid välis­maal tutvustada.

Sul on võimalus harjutada oma oskusi tekstiil­käsitööga tegelevates ette­võtetes praktikal olles, kuhu saad hiljem ka tööle asuda või oma ette­võtte luua.

Lõputööna disainid sa oma tekstiili­toote ja valmistad selle unikaal­eksemplarina. Kooli lõpetamisel võid soovi korral sooritada kutseeksami ja saada tekstiil­käsitöö selli kutse­tunnistuse. Kui soovid edasi õppida, on selleks võimalus Eesti Kunsti­akadeemias, Tartu Kõrgemas Kunstikoolis ja Viljandi Kultuuri­akadeemias.

Loe tekstiili­töö õppe­kava siit ja võta julgesti ühendust juht­õpetaja Maila Juns-Veldrega, kui sul on veel küsimusi.